UPVC یو پی وی سی چیست :


UPVC یو پی وی سی چیست ؟

UPVCUnplasticized Poly Vinyl Chloride –  از مشتقات نفت خام و یا گاز طبیعی بوده که عمدتا ترکیب شیمیایی آن حاوی کلر، کربن و هیدروژن می باشد این محصول که توسط کارخانه های مختلف با ترکیبات کمی متفاوت و طیف وسیعی از خواص ویژه به بازار عرضه میشود بطور گسترده در صنعت نوین ساختمان جهت تولید پروفیل های درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد .

بطور کلی 55 درصد از PVC تولید شده توسط کارخانه ها در صنایع ساخت و ساز ٬ حدود 16 درصد در صنایع بسته بندی ٬ 4 درصد در صنعت مبلمان و بقیه در سایر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد .

مزایای استفاده از UPVC :

● – پایداری رنگ در برابر نور خورشید

● – پایداری شکل درب و پنجره ساخته شده از UPVC در برابر تغییرات آب و هوا

● – مقاوم در برابر تجزیه توسط عوامل بیولوژیکی ٬ عدم پوسیدگی و عمر طولانی

● – به دلیل وجود شبکه های توخالی در ساختار پروفیل های UPVC ٬ این محصول عایق حرارتی و برودتی مناسبی می باشد .

● – مقاومت مناسب در برابر حرارت و آتشسوزی .

● – سهولت در نصب

● – نظافت سریع و آسان با استفاده از آب و صابون

● – به دلیل ساختار پروفیل و همچنین استفاده از شیشه های دو جداره ٬ درب و پنجره UPVC ٬ عایق صوتی مناسبی می باشند ( تا حدود 50db ) از اینرو گزینه مناسبی برای حفظ محیط داخل ساختمان در برابر آلودگی های صوتی می باشد.

● – این محصولات دارای ضریب انتقال حرارتی بسیار پایین بوده لذا بخوبی از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری می نمایند ( 40 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی )

● – به راحتی میتوان درب و پنجره UPVC را با انواع روکش های رنگی و طرح دار پوشش داد .

● – ایمنی بالای درب و پنجره UPVC ٬ معمولا قفل و یراق آلات این محصولات به گونه ای هستند که در هر چهار طرف قاب اصلی قفل می شوند

 مهمولا درب و پنجره های ساخته شده توسط پروفیل های UPVC دارای شبکه های توخالی جهت عبور قطعات گالوانیزه به منظور افزایش استحکام محصول می باشندCopyright © 2010-2018 KimiaDecor.com . All rights reserved©  Design by Alireza Dezhagah