لیست برخی از ابزارهای دکوراسیون داخلی :


نبشی گالوانیزه 2*2 :

معمولا این نوع نبشی جهت اجرای سقف کاذب تایل در لبه دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد . این سازه در فصل مشترک سقف و دیوار ٬ تراز سقف را مشخص می کند و می تواند در حاشیه دیوار به عنوان تکیه گاه سازه های سقف کاذب مورد استفاده قرار بگیرد. عرض لبه ها در این نبشی 20mm می باشد .

سازه های سپری :

این سازه ها غالبا بصورت T شکل در طول استاندارد  3600 و 1200 و 600 میلیمتر تولید می شوند. ‏وجود زبانه های ابتدا و انتهای این سازه ها امکان اتصال کشویی (کلیک) آنها را در طول فراهم می نماید . از آنجا که در امتداد هر یک از سازه ها شیارهای قائم با فواصل 30cm ایجاد شده اجرای سازه سقف کاذب به سهولت و در کمترین زمان امکانپذیر شده است . علاوه بر این ٬ سوراخهای مخصوص آویزگذاری جهت اتصال به سقف نیز در طول سازه های سپری وجود دارد و سطح زیرین بال ، که نمای سازه است، با یک لایه ورق از پیش رنگ شده روکش گردیده است. این سازه ها با روکش سفید ٬ مشکی ٬ طوسی ٬ طلایی و طرح چوب تولید می شوند

کلیپس سقف کاذب نواری :PVC

قطعه ای گالوانیزه که توسط لبه های خود به سپری T متصل شده و لبه پوشان PVC را نگه می دارد . این کلیپس ها در اجرای سقف های کاذب پی وی سی نواری کاربرد دارند .

قرنیز روکشدار PVC :

  این نوع قرنیز معمولا به صورت نری و مادگی تولید می شود که با قرار گرفتن دو قسمت در داخل هم فضای توخالی ایجاد شده میتواند جهت عبور انواع سیم و کابلهای برق ٬ شبکه ٬ آنتن و ... مورد استفاده قرار گیرد و در صورت نیاز به آنها دسترسی پیدا نمود .

قرنیزMDF :

این نوع از قرنیز بصورت توپر در عرض 7 و 9 سانتی متر تولید می شود که مهمترین کارکرد آن محافظت از پوشش و یا نازک کاری دیوار در برابر صدمات ناشی از برخورد اسباب و وسایل است. طول هر شاخه از این نوع قرنیز 3.66m می باشد .

نبشی ثابت PVC :

این نبشی به دو صورت بدون روکش ( سفید ) و روکش شده در اجرای طرح های دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد .

تاشو MDF :

این ابزار از MDF با روکش PVC در طرح های متنوع تولید می شود ٬ قابلیت انعطاف و شکل پذیری آن موجب شده در اجرای بسیاری از طرحهای دکوراسیون نظیر سقف کاذب و دیوارپوش های پی وی سی و ام دی اف در کنج درون و بیرون مورد استفاده قرار گیرد .

گرده یا گرده ماهی :

این ابزار معمولا جهت اجرای پارکت و لمینت در نقاط انتهایی کار مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال فرض کنید بخواهیم از آشپزخانه و پذیرایی تنها کف پذیرایی را پارکت نموده و از اجرای پارکت را در ورودی آشپزخانه متوقف کنیم در این صورت به دلیل ضخامت پارکت (  معمولا بین  8 - 10 یا 12 میلیمتر ) و همچنین فوم سایلنت زیر پارکت که دارای 2 میلیمتر ضخامت می باشد ، اختلاف سطحی ناخوشایند به وجود می آید که علاوه بر ظاهر نا مناسب ، در هنگام رفت و آمد نیز می تواند بوده و موجب جابجایی قطعات انتهایی پارکت ها شود لذا در این مواقع از پروفیلی به نام گرده (گرده ماهی) استفاده می شود که برای این منظور در دو نوع چوبی و فلزی طراحی و تولید شده است  . گرده های چوبی نیز در دو نوع روکش pvc و hdf در بازار موجود می باشند که در این میان گرده های hdf ملامینه از نظر کیفیت در سطح بسیار بالاتری قرار دارند .

معمولا گرده های فلزی توسط پیچ و رولپلاک و گرده های چوبی با چسب آکواریوم بر روی کف نصب می شوند .

میت :

این ابزار در انتهای دیوارکوب در لبه های درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد .

اسکوتی :

ابزاری جهت حفظ زیبایی پوشش دیوار در محل اتصال آن به سقف. در برخی مواقع به دلیل ناموزون بودن سقف و همچنین یکنواختی و ایجاد تناسب بین تاشو کنج ها و سقف از تاشو بجای اسکوتی استفاده می شود .

ابزار H :

این ابزار سودمند جهت اتصال پوشان های سقف کاذب در امتداد یکدیگر مورد استفاه قرار می گیرد .

 ابزار U :

این ابزار جایگزین مناسبی برای نبشی گالوانیزه در اجرای سقف کاذب نواری PVC می باشد و در رنگ های سفید ٬ قهوه ای ٬ قرمز ٬ آبی ٬سبز و کرم تولید می شود Copyright © 2010-2018 KimiaDecor.com . All rights reserved©  Design by Alireza Dezhagah