دستمال های میکروفیبر - تمیزکننده ‌های همه ‌کاره :


دستمال های میکروفیبر با به اصطلاح اسفنج های همه کاره در واقع الیافهای خاص دارای ضخامت 1/0 میکرون با ساختار تارهای گویی شکل پلی‌استری بنام لیوفیلیک ( با قابلیت بسیار بالای جذب روغن و دوده ) و هسته نایلونی پلی ‌آمید هیدروفیلیک با تمایل به جذب آب هستند که تشکیل میلیون ‌ها قلاب و حلقه ریز داده اند . خاصیت موئینگی بین هر تار و هسته نایلونی سبب می ‌شود علاوه بر تمیز نمودن ، سطح مورد نظر جلادار نیز شود. این خاصیت در میکروفیبر موجب شده ٬ مانند یک پاک کننده قوی شیمیایی عمل نموده ٬ بدون ایجاد لک یا وارد نمودن صدمه ای  به سطوح ، آنها را تمیز و براق نماید . علاوه بر این نازک بودن الیاف میکروفیبر جذب باکتری ها و قارچها را تسریع کرده ٬ خاصیت الکتریسته ساکن آن موجب جذب هرچه بیشتر گرد و غبار تا 7 برابر وزن آن می شود .

از دستمالهای میکروفیبر می توانید برای تمیز نمودن کامپیوتر ، پنجره ها ، مبل‌ ها ، سرامیک ، آینه ، اجاق گاز ، سینک و بسیار از سطوح صاف دیگر استفاده نمود .

روش استفاده از دستمال های میکروفیبر با به اصطلاح اسفنج های همه کاره :

جهت پاک کردن گرد و غبار لازم است از دستمال خشک میکروفیبر استفاده شود . برای برداشتن لک ‌ها و چربی‌ ها توصیه می شود ابتدا آن را با آب سرد یا ولرم کمی مرطوب کنید تا شاهد ازبین رفتن لکه های چربی از روی سطوح و همچنین پاک شدن کامل شیشه و سرامیک بدون بکارگیری هرگونه مواد شیمیایی و حساسیتزا باشید .

توجه : بهتر است بدانید ٬ استفاده نادرست از این دستمال ها همراه با مواد پاک کننده و آب گرم و یا شستن آن با سایر پارچه ها می ‌تواند خاصیت آنرا از بین ببرد و عمر آن را کم کند. لذا توصیه می شود بمنظور پاک کردن این دستمال ‌ها تنها از آب سرد مایل به ولرم استفاده نمایید . در ضمن فشردن اسفنج میکروفیبر نیز سبب خرابی بافت آن خواهد شد .

البته تولید الیاف با کیفیت پایین در ضخامت لایه های فیبر اثر گذاشته و خاصی موئینگی را کم می نماید که منجر به کاهش جذب آلودگی ‌ها و باکتری‌ ها می شود از اینرو همواره کیفیت جنس خریداری شده تعیین کننده طول عمر آن خواهد بود . متاسفانه کیفیت میکروفیبر با چشم قابل تشخیص نبوده و به مرور زمان و با استفاده از آن میتوان به کیفیت دستمال خریداری شده پی برد . ( معمولا دستمالهای میکرو فیبر در سه کیفیت A ٬ 2A و 3A تولید می شوند )

منبع : سایت تبیانCopyright © 2010-2018 KimiaDecor.com . All rights reserved©  Design by Alireza Dezhagah