تمیز کردن پرده کرکره آلومینیومی – فلزی :


1 - تمیز کردن پرده کرکره در همان حالت بر روی دیوار : برای این منظور می توانید تمام نوار های پرده را با شوینده اسپری نمایید و توسط اسفنج و یا برس نرم کاملا تمیز نمایید . در این روش علاوه بر اینکه نمیتوان تمامی نخ ها را تمیز نمود ٬ عمل شستشوی نوارها نیز بسیار وقتگیر خواهد بود .

در شستشوی پرده کرکره حتما دقت شود برسهای زبر و همچنین شوینده های قوی به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نگیرند چرا که براحتی میتوانند به طرح و رنگ نوارها آسیب زده ٬ بر روی سطح نوار ها خش ایجاد نموده و یا حتی نخ های تنظیم و اتصال را پاره نمایند .

شستن و تمیز کردن پرده کرکره فلزی

2 – جدا نمودن و شستن کامل پرده :

جهت تمیز کردن پرده های کرکره فلزی در این حالت ابتدا لازم است پرده را بطور کامل در بالا جمع نموده ثابت کنید و میله پلاستیکی تنظیم زاویه نوارها را از داخل حلقه جدا نمایید و با دقت ٬ بدون آسیب رسیدن به آن کاملا تمیز نمایید .

برای جدا نمودن خود پرده لازم است کلیپس های نگه دارنده پرده در حالت باز قرار گیرند تا پرده آزاد شود . برای این منظور زایده نمایان از کلیپس نگه دارنده پرده را به کمک یک پیچ گوشتی به طرف راست حرکت دهید . حال لبه پشتی پرده را کمی پایین آورده و به جلو بکشید تا لبه جلویی نیز ازشیار کلیپس نگه دارنده کاملا بیرون بیاید .

● در صورتی که به وان دسترسی دارید و طول پرده از طول وان بیشتر نیست می توانید نوار های پرده را کمی شل نموده و آنرا داخل وان قرار دهید و به کمک اسفنج و یا برس نرم و محلول آب و شوینده ملایم نوارها و نخ ها را به آرامی تمیز نمایید

● در غیر این صورت پرده را کاملا باز نموده و بر روی سطحی صاف در حمام پهن نمایید و نوار ها را ه ترتیبی که گفته شد تمیز کنید سپس به کمک یک نفر دیگر پرده را برگردانید و پشت نوارها را نیز تمیز نمایید .

پس از آنکه از تمیز شده تمامی نوارها اطمینان حاصل نمودید آنرا در محلی مناسب آویزان نموده تا خشک شود با خشک شدن پرده آنرا کاملا جمع نموده مجددا نصب نمایید .

برای نصب مجدد پرده کرکره ابتدا زایده کلیه کلیپس ها را به سمت راست حرکت دهید تا در حالت آزاد قرار گیرند ٬ حال با جا انداختن لبه جلویی ریل پرده در داخل شیارهای کلیپس ها و چرخاندن و بالا آوردن لبه پشتی ریل ٬ کلیپس ها را به ترتیب قفل نمایید و قبل از رها کردن ریل پرده مطمئن شوید ریل به درستی در محل خود قرار گرفته و محکم شده باشد .

در نهایت میله پلاستیکی را به آرامی در حلقه ریل ( همانند قبل قرار داده ) و آویزان نمایید .Copyright © 2010-2018 KimiaDecor.com . All rights reserved©  Design by Alireza Dezhagah