مقایسه پنل سقفی ال ای دی - LED - اس ام دی کیمیا با سایر شرکتها :


شرکت کیمیا با تکیه بر تجربه اجرای انواع سقف کاذب محصولات روشنایی توکار خود را تولید و به بازار عرضه نموده است . در ادامه به برخی ویژگی های این محولات نسبت به سایر محصولات مشابه می پردازیم :

1 – زاویه تابش بیشتر : اکثر چراغ های توکار و روکار به دلیل ضخامت قاب و محدودیت تایش در منبع نور خود دارای حد اکثر زاویه تابش حدود 120 درجه می باشند که پس از نصب با دقت بر روی دیوار ها و سایه ایجاد شده در نیمه بالایی دیوار ، این محدودیت کاملا قابل ملاحظه خواهد بود . در صورتی که در طراحی چراغ های روشنایی کیمیا علاوه بر کاهش فاصله منبع نور و سطح تایل ، از طلق های با ضریب شکست مناسب استفاده شده تا زاویه تابش نهایی چراغ تا حدود 140 درجه افزایش یابد .

2 – نوع طلق مورد استفاده در چراغ : احتمالا ملاحظه کرده اید با گدشت زمان طلق های شفاف مات شده و یا در انواع بی کیفیت کمی زرد میشوند ، معمولا این تغییر حالت با تابش پرتو های ماوراع بنفش و UV تسریع شده عمر طلق و به طبع مقدار نور عبوری کاهش می یابد ، از اینرو در طراحی روشنایی های 60 x 60 کیمیا از طلق های دارای لایه های ضد UV استفاده شده است .

مقایسه پنل سقفی ال ای دی  - LED اس ام دی  کیمیا با سایر شرکتها

3 – منبع تغذیه : از انجایی که ولتاژ تغذیه تایل های روشنایی LED 12 ولت می باشد ، نیاز به تغذیه جدا گانه داشته که از طریق یک منبع تغذیه سوییچینگ در خارج تایل تامین میشود . جدا بودن منبع تغذیه زمانی که تحت بار قرار گرفته ( از حدود 4 تا 8 امپر ) علاوه بر سهولت در تبادل دمایی خود منبع تغذیه ، به خنک شدن و حفظ دمای LED ها در محدوده مناسب کمک خواهد کرد . اضافه بر مطالب ذکر شده ، جدا بودن منبع تغذیه به طراحان این امکان را میدهد تا در صورت استفاده از چند چراغ در نزدیکی هم ، بجای چند منبع تغذیه از یک منبع تغذیه با وات و امپر بالاتر کمک گرفته که علاوه بر کاهش هزینه خرید منبع تغذیه امکان سرویس سریعتر نیز فراهم خواهد شد .

4 – فریم چراغ های ال ای دی : معمولا فریم چراغ های توکار موجود در بازار ، از لبه های سازه ارمسترانگ بزرگتر بوده و علاوه بر کاهش سطح تابش ، با ایجاد رنگ سوم ، نمایی نا مناسب بر خلاف هارمونی سازه و تایلهای سقف کاذب ایجاد می کند این نکته موجب شد تا در تولید تایل های روشنایی ال ای دی کیمیا از قابهای با لبه های نبم سانتی استفاده شود ، این لبه ها در داخل سازه کاملا مخفی میشوند .

5 – جنس بدنه چراغ های ال ای دی توکار به جهت تبادل گرمایی بهتر ال ای دی های داخلی ، در تولید این تایلها از قایهای تمام فلزی استفاده شده است .Copyright © 2010-2018 KimiaDecor.com . All rights reserved©  Design by Alireza Dezhagah